KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
+370 687 07 703
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Rodyti objektus esančius: Alytaus mieste Alytaus rajone Visus

Piliakalniaia.JPG
 
Alytaus piliakalnis - tai šimtmečius menąs miesto įkūrimo liudininkas. Tai istorijos ir kultūros paminklas, kurio papėdę šiandien puošia skulptūrų ekspozicija „Alytaus piliakalnio protėviai“. Piliakalnis apipintas nesuskaičiuojama gausybe legendų. Viena iš jų byloja apie meilę ir miesto vardo atsiradimą.
Plačiau
DSC_8677.JPG
 
Radžiūnų piliakalnis stūkso Nemuno kairiajame krante, prie nuostabių Kirmijos upelio šlaitų, pačiame Vidzgirio botanikos draustinyje, kuris garsus ne tik ypatinga augalų įvairove, bet ir istorinėmis vietomis. Iki piliakalnio veda įrengtas pėsčiųjų ekologinis mokomasis takas.
Plačiau
Viso ekrano užfiksavimas 11.03.2016 204534.jpg
 
Bambininkų piliakalnis stūkso netoliese vienintelio Alytaus rajone vėjo malūno.
Plačiau
Kaukai.jpg
 
Kaukų piliakalnis. Netoli Miroslavo, Peršėkės upelio kairiajame krante, Kaukų (Obelytės) kompleksą sudaro skirtinguose kaimuose atsidūrę du piliakalniai, papilys ir papėdės gyvenvietė. Pagrindinis piliakalnis (Kaukai) įrengtas Peršėkės kairiojo kranto vingyje esančioje aukštumoje.
Plačiau
papeciu.jpg
 
Papėčių piliakalnis įrengtas atskiroje kalvoje į šiaurę nuo Metelių ežero. Piliakalnio šlaitai vidutinio statumo, 7-10 m aukščio.
Plačiau
pateroniu.jpg
 
Alovės seniūnijoje, Poteronių apylinkėse yra Poteronių piliakalnis, vietinių gyventojų Milžinų kalnu vadinamas.
Plačiau
58. Punios piliakalnis. Z. Baubonio nuotr..jpg
 
Punios piliakalnis. Legendos pasakoja, jog ant Punios piliakalnio stovėjusi kunigaikščio Margirio pilis, vadinama Pilėnais. Sakoma, jog 1336 m. čia įvyko garsusis Pilėnų mūšis, kurio metu pilies gynėjai ir gyventojai nutarė verčiau žūti ugnies liepsnose, nei pasiduoti kryžiuočiams į nelaisvę.
Plačiau
Psl. 13.JPG
 
Rumbonių piliakalnis. Šis piliakalnis apipintas įvairiausiais pasakojimais. Viename iš jų sakoma, kad piliakalnį kepurėmis supylė kareiviai ant savo žuvusio draugo kapo.
Plačiau
Zilvios piliakalnis.JPG
 
Žilvios piliakalnis. Miroslavo seniūnijoje, Pupasodžio kaime, Žilvios upelio kairiame krante, apsuptas beržų ir įvairių krūmynų dunkso Žilvios piliakalnis.
Plačiau
Olakalnis.JPG
 
Buvusių aukų kalną – Olakalnį – galima rasti šalia Miroslavo, Bendrių kaime.
Plačiau
Dirmiskiu piliakalnis.JPG
 
Dzirmiškių piliakalnį, aplinkinių gyventojų dar vadinamą Strumpakalniu, galima rasti Miroslavo seniūnijoje, Dirmiškių apylinkių miške, bevardžio upelio kairiajame krante.
Plačiau
Gerulių.jpg
 
Šiauriau esančiame Gerulių kaime galima pasigrožėti Gerulių piliakalniu, dar „Zamkumi" vadinamu.
Plačiau
Viso ekrano užfiksavimas 04.03.2016 152431.jpg
 
Didžiulio ežero šiaurinės atšakos kyšulyje stūkso Salos piliakalnis. Tai stačius šlaitus turintis gynybinis II tūkst. pradžios įtvirtinimas. Jeigu tikėsime pasakojimais, kalną supylė laumė. Ankstyvą rytmetį ji nešė pilną prijuostę žemių. Netikėtai užgiedojus gaidžiams laumė iš išgąsčio suklupo ir žemes išpylė. Taip atsirado kalnas – Salos piliakalnis.
Plačiau
Piliakalnis.JPG
 
Piliakalnis įrengtas atskiroje kalvoje, labai apardytas ariant ir aikštelėje buvusio trianguliacijos bokšto. Aikštelė apvali, 19 m skersmens, iš vakarų ir šiaurės apjuosta 0,4 m aukščio, 6 m pločio pylimu. Šlaitai vidutinio statumo, 4 m aukščio, viršuje, 2 m aukštyje dirbtinai pastatinti. Vakarų pašlaitėje buvo 0,1 ha ploto papėdės gyvenvietė, kurioje rasta brūkšniuotos keramikos. Piliakalnis datuojamas I tūkst.
Plačiau