KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
VII 10.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Rodyti objektus esančius: Alytaus mieste Alytaus rajone Visus

Bažnyčiosalytaus krastas8.jpg
 
Šv. Liudviko bažnyčia (Panemuninkėlių g. 7, Alytus). Pirmą kartą Alytus kaip miestelis minimas 1524 m. Jono Zabžezinskio rašte, kuriuo jis turtais aprūpina steigiamą Alytaus bažnyčią. Būtent tais metais ji ir buvo pastatyta.
Plačiau
Angelų Sargų bažnyčia1.jpg
 
Šv. Angelų Sargų bažnyčia (Savanorių g. 14, Alytus) buvo pastatyta 1830 m. vietoje dar XVII a. čia stovėjusios Šv. Onos koplytėlės. Dabartinis bažnyčios interjeras neobarokinis, todėl spalvingas ir puošnus, yra meninę vertę turinčių sakralinių vertybių.
Plačiau
kazimieras.jpg
 
Šv. Kazimiero bažnyčia (Varėnos g. 24A, Alytus) visuomet buvo kareiviškieji maldos namai. XX amžiaus pradžioje čia buvo Pakrovskajos cerkvė, kurioje lankėsi Alytuje įkurdinti tuometės carinės Rusijos kariai.
Plačiau
1Vidzgiris.jpg
 
Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia (Jurgiškių g. 4, Alytus) – naujausia miesto bažnyčia, jos statyba prasidėjo 1991 m.
Plačiau
Pivašiūnai.jpg
 
Pivašiūnai istoriniuose šaltiniuose žinomi nuo 1639 m., kai jie buvo atiduoti Senųjų Trakų benediktinų vienuolynui. Po devynerių metų buvo pastatyta bažnyčia, kuri 1766 metais sudegė. Vėliau ji buvo atstatyta, tačiau ilgainiui imta minėti, kad dėl žmonių saugumo netinkama melstis. 1825 m.
Plačiau
Alovės Švč.1.jpg
 
Alovės Švč. Trejybės bažnyčia pastatyta 1802 m., jai būdingi klasicizmo ir baroko bruožai. Bažnyčia stačiakampio plano, su trisiene apside, keturių kolonų portiku, zakristija, trikampiu frontonu ir kryžiumi ant stogo.
Plačiau
DSC_1195.JPG
 
Butrimonių akmenų ir plytų mūro Švenčiausiojo Išganytojo bažnyčios statybos kertinis akmuo buvo pašventintas 1906 m., tačiau prasidėjęs Pirmasis pasaulinis karas sustabdė tolimesnius darbus.
Plačiau
Daugų Dievo.jpg
 
Daugų Dievo Apvaizdos mūrinė bažnyčia buvo statoma 1858-1862 m., sudegus ankstesnei bažnyčiai. Dabartiniams maldos namams būdingi modifikuoti gotikos, klasicizmo ir baroko stiliaus bruožai, joje yra vertingų meno kūrinių.
Plačiau
Miroslavo baznyčia.JPG
 
Dabartinė Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčia turi ilgą priešistorę. Pati pirmoji medinė Miroslavo bažnyčia buvo pastatyta dar 1763 m., tačiau 1835 m. į bažnyčią, kaip aukščiausią vietovės pastatą, trenkė žaibas ir ji sudegė.
Plačiau
Krokialaukio Atsimainymo.jpg
 
Krokialaukio Kristaus Atsimainymo bažnyčia pastatyta 1872 m. Prabėgus dvidešimt septyneriems metams ją konsekravo vyskupas Antanas Baranauskas.
Plačiau
Baznycia-2.JPG
 
Nemunaičio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia yra viena gražiausių Lietuvoje. Bažnyčia mūrinė, neogotikinė, su aukštu bokštu ir šoniniais bokšteliais, vidus trijų navų, skliautuotas. Šventoriaus tvora su arkiniais vartais ir koplytstulpiais.
Plačiau
Punios Šv. Apaštalo 1.jpg
 
Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia pastatyta 1863 m., vietoj prieš šešerius metus sudegusios senosios. Jos architektūra – baroko ir klasicizmo junginys. Pirmoji bažnyčia Punioje pastatyta 1425 m., manoma, kur dabar stovi bokšto formos mūrinė koplytėlė, skirta 1831 m. sukilimo dalyviams atminti. Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia yra įtraukta į Šv. Jokūbo kelią Lietuvoje.
Plačiau
Rumbonių Švč..jpg
 
Rumbonių Švč. Trejybės bažnyčia pastatyta 1795 m. Nedidelė medinė bažnytėlė yra liaudies architektūros formų, turi klasicizmo elementų, bebokštė, stačiakampio plano, halinė, su šešių kolonų portiku. 1913 m. Rumbonių bažnyčią puošė skulptorius Kazys Kriščiukaitis ir dailininkas Antanas Žmuidzinavičius. Ne vienas pastebi, jog ji tarsi nedidukė medinė Vilniaus arkikatedros kopija.
Plačiau
Simno Švč. Mergelė.jpg
 
Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia pastatyta 1520 m. Tai vienintelė bazilikinė kryžminio plano renesansinė bažnyčia Lietuvoje.
Plačiau
Švč. Jėzaus Širdie.jpg
 
Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia Ūdrijoje pastatyta 1924 metais, prieš tai čia stovėjusioji bažnyčia sudegė.
Plačiau
37. Santaikos bažnyčia. L. Valentaitės nuotr..JPG
 
Pastatyta 1929 m. Bažnyčia medinė, tradicinio gyvenamojo namo formos, stačiakampio plano su 2 bokšteliais. Šventoriuje stovi medinė varpinė.
Plačiau