KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
VII 10.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Rodyti objektus esančius: Alytaus mieste Alytaus rajone Visus

MaršrutaiDaugų ežero legendų keliu.jpg
 
Šis maršrutas - tai ne tik plaukimas ežeru, bet ir susipažinimas su Daugų apylinkių istorinėmis, sakralinėmis ir labai vaizdingomis vietomis. Maršruto pradžia Daugų mieste, ties Abistos upeliu. Abista - dešinysis Varėnės intakas, pratekantis per Nevėžio, Gilūšio, Padaugėlaičio, Daugų, Savistos ežerus. Upeliu migruoja unguriai, patvinus - kitos žuvys.
Plačiau
Vytauto Didžiojo laiškų pėdsakais Alytaus krašte.jpg
 
Vytautas Didysis buvo tas Lietuvos valdovas, kuris savo įžvalga su trupučiu gudrumo sutvirtino, Žalgirio mūšyje apgynė ir išplėtė Lietuvos teritoriją. Anų laikų valstybę menam ne tik mes, lietuviai, tačiau ir daugelis Europos tautų. Šis Didysis kunigaikštis buvo iš tų, kuris pats mėgo apvažiuoti jam priklausančias žemes, nekartą lankėsi ir Alytaus krašte, siuntė laiškus su įvairiais įsakymais ir pavedimais.
Plačiau
Vidzgirio botaniniame draustinyje.jpg
 
Alytaus miesto teritorijoje auga 452 ha Vidzgirio miškas, 1960 metais paskelbtas botaniniu draustiniu. Tai unikalus gamtos kampelis, kuriame išskiriamos europinės svarbos buveinės: plačialapiai ir mišrūs miškai, skroblynai, griovų ir šlaitų miškai, sausieji ąžuolynai, aliuviniai miškai, šaltiniai su besiformuojančiais tufais.
Plačiau
Rotuses aikste.JPG
 
Rotušės a. - A. Matučio g. - Kurorto parkas - Mažasis Dailidės ežeras - Didysis Dailidės ežeras - Dainų slėnis - Gardino g. - Margio g. - Miesto sodas - Rotušės a.
Plačiau
5..JPG
 
Maršrutas prasideda miesto centre - Rotušės aikštėje. Pasižvalgę po miesto centrą vyksite į Vidzgirio botaninį draustinį, kuriame pūpso Radžiūnų piliakalnis.
Plačiau
Žuvinto ežero.jpg
 
Takas skirtas norintiems iš arčiau susipažinti su Pietų Lietuvos gamtos pasididžiavimu - Žuvinto ežeru. Pusketvirto šimto metrų ilgio lieptas su paukščių stebėjimo bokšteliu skirtas apžvelgti Žuvinto ežero pakrantes ir susipažinti su turtingu ežero, jo pakrantės nendrynų ir krūmų paukščių pasauliu, pagrindinėmis augalų rūšimis. Pažintinis takas skirtas gamta besidomintiems žmonėms.
Plačiau
piliakalmnniai-001.jpg
 
Alytaus kraštas įdomus ne vien nuostabia gamta, bet ir istorijos paveldu. Pristatomo maršruto pagrindiniai objektai - piliakalniai - Dainavos krašto istorijos liudininkai, menantys šimtmečiais trukusias mūsų protėvių kovas už šią žemę, laisvę, už pagonių tikėjimą. Daug jų, apipintų padavimais ir legendomis, yra Alytaus krašte. Šie piliakalniai sutvarkyti, lengvai pasiekiami, laukia visų norinčių keliauti.
Plačiau
Savivaldybė žem.jpg
 
Dviračių takas driekiasi daugiau kaip 7 km (prasideda A. Baranausko g. ir tęsiasi iki Lietuvos tūkstantmečio tilto) vaizdingais Nemuno krantais ir Alytaus šilelio takais. Važiuojant juo galima ne tik mėgautis gamtos prieglobsčiu, grožėtis srauniu Nemunu, tačiau ir pamatyti čia išlikusius praeities objektus.
Plačiau
piligrimu.jpg
 
Piligrimystė krikščioniškame pasaulyje skaičiuoja jau penkiolika šimtmečių. Šiandien tūkstančiai krikščionių lanko šventvietes, dėkodami Dievui už jiems suteiktas malones arba prašydami šventųjų pagalbos tose pasaulio vietose, kur šie apsireiškė, ir liudininkų bei bažnyčios, buvo patvirtinti čia įvykę stebuklai.
Plačiau
5.1_Alytu info lankstukas 400x210 mm.jpg
 
Valandos pasivaikščiojimas, susipažinimas su Alytumi.
Plačiau
skrajute_2.jpg
 
XIX a. pabaigoje, stiprindama sieną su kaizerine Vokietija, Rusijos imperija nutiesė geležinkelio atkarpą, sujungusią Alytų (tuometinę Olita) su Varėna (tuometinė Orany). Vėliau ši geležinkelio atšaka išardyta, tačiau išliko pylimas ir juo besidriekiantis mažai naudojamas vieškelis, patogus keliauti dviračiais, viliojantis turistus vaizdingu kraštovaizdžiu ir istorijos pėdsakais.
Plačiau
pu[1].jpg
 
Kelionė prasideda Pirmame Alytuje (dešiniame Nemuno krante).
Plačiau
scan0002.jpg
 
Nemunas - didžiausia ir ilgiausia Lietuvos upė. Visas upės ilgis yra 937 km: išteka Baltarusijoje, Lietuvos teritoriją savo kilpomis apglėbia 359 km, likusioji dalis - Kaliningrado srityje. Nemunas - keturiolikta pagal ilgį Europos upė. Lietuvoje Nemunas teka per Druskininkus, Varėnos rajoną, Alytaus kraštą, Kauno, Jurbarko ir Šilutės rajonus. Turistai gali išbandyti vandens kelio „Žalčio kelias“ trasą (45 - 75 km), kuri išsiskiria nuostabiais gamtovaizdžiais, turtingu gamtos objektų ir kultūrinio paveldo palikimu. Upė puikiai tinka plaukioti baidarėmis, valtimis ar plaustais.
Plačiau
1 marsrut.jpg
 
Maršrutas skirtas norintiems pažinti Alytų dviračiu, tačiau jo neturintiems. Sveikatos takas–Margio g.–Miesto sodas–Kurorto parkas–Mažasis Dailidės ežeras–Sveikatos takas.
Plačiau
2 marsrut.jpg
 
Jurgiškių g.–Jazminų g.–Vilties g.–Jaunimo parkas–Parko g.–Kauno g.–Sanatorijos g.–Voveraičių g.–Panemunės dviračių takas
Plačiau
3 marsrut-1.jpg
 
Miesto sodas–Kurorto parkas–Panemunės dviračių takas–Pliažo g.–A. Juozapavičiaus g.–Panemuninkėlių g.–Klevų g.–Uosių g.–Lakūnų g.–Medžiotojų g.–A. Juozapavičiaus g.–Merkinės g.–Piliakalnio g.–Muiželėnų miškas–Kaniūkų tiltas–Ulonų g.–Daugų g.–Mažasis Dailidės ežeras–Kurorto parkas–Miesto sodas.
Plačiau
39.JPG
 
Alytus – Rumbonys – Punios šilas – Ūdrija – Krokialaukis – Žuvinto biosferos rezervatas – Simnas – Miroslavas – Balkūnai – Alytus (atstumas apie 110 km). Kelionė prasideda Alytaus centre, kairiajame Nemuno krante.
Plačiau
49.JPG
 
Alytus–Ūdrija–Krokialaukis–Aleknonys–Ąžuoliniai–Simnas–Mergalaukis Maršrutas skirtas planuojantiems kelionę po Alytaus kraštą kaip būsimo maršruto atkarpa.
Plačiau
48+.jpg
 
Alytus–Punios šilas–Rumbonių piliakalnis–Rumbonys–Pirmasis Alytaus fortas–Alytus.
Plačiau
1x.jpg
 
Maršrutas driekiasi vaizdingomis Alytaus vietomis, dviračių takais. Vykstant šiuo maršrutu susipažįstama su miesto istorija ir dabartimi.
Plačiau