KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
VII 10.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Rodyti objektus esančius: Alytaus mieste Alytaus rajone Visus

Ekskursijosekskursija.jpg
 
Apžiūrėdami miesto centrą – Rotušės aikštę susipažinsime su miesto istorija. Užsuksime į greta esantį Miesto sodą, kuris savo istoriją skaičiuoja daugiau kaip septyniasdešimt metų, – beveik tuo pat metu Alytaus miestas buvo paskelbtas miestu kurortu. Šiandien Miesto sode dar veikia senasis tarpukario laikų fontanas, kuriame anksčiau žydėjo lelijos ir plaukiojo auksinės žuvelės.
Plačiau
Kur gimė Alytus.jpg
 
Gimus vaikui pirmiausia jam renkamas vardas, po to išduodamas asmens dokumentas ir tik tuomet jis tampa tikru piliečiu. Taip ir su miestais. Pasaulyje yra labai daug miestų ir miestelių, tačiau apie juos niekas nieko nežino, kol apie miestus ir miestelius nebūna parašoma oficialiuose dokumentuose. Senovėje šie dokumentai buvo vadinami kronikomis, šiandien - "istoriniais arba rašytiniais šaltiniais".
Plačiau
 
ekskursija po Žuvinto.jpg
 
Pažintinę ekskursiją po Žuvinto biosferos rezervatą galite užsakyti rezervato direkcijoje.
Plačiau
Ekskursija po Punios šilą.jpg
 
Ekskursiją po Punios šilą ir girininkijos miško muziejų galite užsakyti Punios girininkijoje
Plačiau
ekskursija.jpg
 
Ekskursijos metu aplankomi objektai: 1) Alytaus piliakalnio papėdėje gidė papasakoja pagrindines miesto istorijos gaires. 2) Įkopiame į Alytaus piliakalnį, suskaičiuojame, kiek
Plačiau
Ekskursija.JPG
 
Ekskursijos metu aplankomi objektai: Alytaus miesto Rotušė, Šaulių namai, Miesto sodas, Laisvės angelo paminklas, Kurorto parkas, Anzelmo Matučio memorialinis muziejus
Plačiau
vvv.jpg
 
Punia, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1382 m., tačiau manoma, kad 1336 m. būtent ant Punios piliakalnio vyko žymusis Pilėnų mūšis, kurio metu pilies gynėjai ir gyventojai nutarė žūti liepsnose, bet nepasiduoti priešams. Šiandien Punios piliakalnis yra vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Punioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia yra įtraukta į Šv. Jokūbo kelią Lietuvoje. Punioje Vytautas Didysis buvo įkūręs savo rezidenciją.
Plačiau
G.B.jpg
 
Apžiūrėdami miesto centrą susipažinsime su miesto istorija. Pamatysime išlikusius tarpukario pastatus, užsuksime į miesto parką, miestiečių ir šiandien sodu vadinamą. Sužinosime į ką kiekvieną pavasarį žvilgčioja miestiečiai ir ar miesto sodo fontane buvo galima sugauti auksinę žuvelę, kokiems medžiams suteikti vardai.
Plačiau
VD.jpg
 
Gidas siūlo 6 temines ekskursijas Alytaus mieste.
Plačiau
rrrr.jpg
 
Raižių kaimas yra vienas iš Lietuvos totorių centrų. Čia totoriai gyvena nuo XV a. pab. - XVI a. pr. Raižiuose stovi 1899 m. pastatyta mečetė, greta jos 2010 m. buvo pastatyti du saulės laikrodžiai. Vienas rodo vietos, kitas – Žalgirio mūšio lauko laiką. Tai vieninteliai tokie laikrodžiai Lietuvoje. Tolėliau, aukščiau ant kalnelio, minint 600-ąsias Žalgirio mūšio metines, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam ir šiam mūšiui atminti.
Plačiau
cccc.jpg
 
Daugai yra viena seniausių vietovių Lietuvoje. Pirmą kartą miestelis paminėtas kryžiuočių kronikų aprašymuose 1384 m. Miestą iš visų pusių supa ežerai, apie kuriuos sukurta daug legendų ir pasakojimų. XIV–XV a. Dauguose stovėjo valdovų medžioklės pilis ir buvo įkurtas žvėrynas. Kai kurie istorikai mano, kad Jogaila medžiodamas Dauguose susitiko su kryžiuočiais ir sudarė slaptą sutartį, kuria pasižadėjo neremti Kęstučio. Vytauto laikais Dauguose buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencija. Čia jis dažnai užsukdavo pamedžioti, pailsėti. Kad Daugai buvo svarbūs kunigaikščiams, liudija tai, jog Vytautas XIV a. pabaigoje nurodė pastatyti bažnyčią, į kurios parapiją įėjo ir Alytus. Daugų apylinkės taip pat garsios savo praeitimi.
Plačiau
19453239_1570846129601860_3142673154751017514_o.jpg
 
Važiuojant iš Vilniaus Alytaus kryptimi akis užkliūva už kairėje tyvuliuojančio Daugų (Didžiulio) ežero, juosiančio Daugų miestą. Neretas čia užsuka atsikvėpti. Keitėsi laikai ir santvarkos, o Didžiulis visuomet traukė vienodai stipriai, todėl Dauguose visko buvo ir įvyko daug...
Plačiau