KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
+370 687 07 703
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Rodyti objektus esančius: Alytaus mieste Alytaus rajone Visus

Ekskursijosalita-corp-logo1.jpg
 
Ekskursijos metu sužinosite, kaip gimsta putojantys vynai bei stiprieji gėrimai. Apsilankę jų gamybos cechuose, turėsite unikalią galimybę pamatyti skirtingus gamybos procesus, išgirsti pasakojimus apie gėrimų kilmę, istoriją bei gamybos technologijas. Sužinosite apie putojančių vynų gamyboje naudojamų vynuogių kilmę, atrasite, kas lemia taurėje atsiskleidžiančias skonio ir aromato ypatybes. Antroji Pažintinės programos dalis – gėrimų degustacija. Jos metu atrasite gurmanišką gėrimų pasaulį, suprasite skonio ir aromato subtilybes. Susipažinsite su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis.
Plačiau
ekskursija.jpg
 
Apžiūrėdami miesto centrą – Rotušės aikštę susipažinsime su miesto istorija. Užsuksime į greta esantį Miesto sodą, kuris savo istoriją skaičiuoja daugiau kaip septyniasdešimt metų, – beveik tuo pat metu Alytaus miestas buvo paskelbtas miestu kurortu. Šiandien Miesto sode dar veikia senasis tarpukario laikų fontanas, kuriame anksčiau žydėjo lelijos ir plaukiojo auksinės žuvelės.
Plačiau
Kur gimė Alytus.jpg
 
Gimus vaikui pirmiausia jam renkamas vardas, po to išduodamas asmens dokumentas ir tik tuomet jis tampa tikru piliečiu. Taip ir su miestais. Pasaulyje yra labai daug miestų ir miestelių, tačiau apie juos niekas nieko nežino, kol apie miestus ir miestelius nebūna parašoma oficialiuose dokumentuose. Senovėje šie dokumentai buvo vadinami kronikomis, šiandien - "istoriniais arba rašytiniais šaltiniais".
Plačiau
ekskursija po Žuvinto.jpg
 
Pažintinę ekskursiją po Žuvinto biosferos rezervatą galite užsakyti rezervato direkcijoje.
Plačiau
vvv.jpg
 
Punia, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1382 m., tačiau manoma, kad 1336 m. būtent ant Punios piliakalnio vyko žymusis Pilėnų mūšis, kurio metu pilies gynėjai ir gyventojai nutarė žūti liepsnose, bet nepasiduoti priešams. Šiandien Punios piliakalnis yra vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Punioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia yra įtraukta į Šv. Jokūbo kelią Lietuvoje. Punioje Vytautas Didysis buvo įkūręs savo rezidenciją.
Plačiau
cccc.jpg
 
Daugai yra viena seniausių vietovių Lietuvoje. Pirmą kartą miestelis paminėtas kryžiuočių kronikų aprašymuose 1384 m. Miestą iš visų pusių supa ežerai, apie kuriuos sukurta daug legendų ir pasakojimų. XIV–XV a. Dauguose stovėjo valdovų medžioklės pilis ir buvo įkurtas žvėrynas. Kai kurie istorikai mano, kad Jogaila medžiodamas Dauguose susitiko su kryžiuočiais ir sudarė slaptą sutartį, kuria pasižadėjo neremti Kęstučio. Vytauto laikais Dauguose buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencija. Čia jis dažnai užsukdavo pamedžioti, pailsėti. Kad Daugai buvo svarbūs kunigaikščiams, liudija tai, jog Vytautas XIV a. pabaigoje nurodė pastatyti bažnyčią, į kurios parapiją įėjo ir Alytus. Daugų apylinkės taip pat garsios savo praeitimi.
Plačiau
rrrr.jpg
 
Raižių kaimas yra vienas iš Lietuvos totorių centrų. Čia totoriai gyvena nuo XV a. pab. - XVI a. pr. Raižiuose stovi 1899 m. pastatyta mečetė, greta jos 2010 m. buvo pastatyti du saulės laikrodžiai. Vienas rodo vietos, kitas – Žalgirio mūšio lauko laiką. Tai vieninteliai tokie laikrodžiai Lietuvoje. Tolėliau, aukščiau ant kalnelio, minint 600-ąsias Žalgirio mūšio metines, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam ir šiam mūšiui atminti.
Plačiau
Ekskursija po Punios šilą.jpg
 
Ekskursiją po Punios šilą ir girininkijos miško muziejų galite užsakyti Punios girininkijoje
Plačiau
ekskursija.jpg
 
Ekskursijos metu aplankomi objektai: 1) Alytaus piliakalnio papėdėje gidė papasakoja pagrindines miesto istorijos gaires. 2) Įkopiame į Alytaus piliakalnį, suskaičiuojame, kiek
Plačiau
Ekskursija.JPG
 
Ekskursijos metu aplankomi objektai: Alytaus miesto Rotušė, Šaulių namai, Miesto sodas, Laisvės angelo paminklas, Kurorto parkas, Anzelmo Matučio memorialinis muziejus
Plačiau
G.B.jpg
 
Apžiūrėdami miesto centrą susipažinsime su miesto istorija. Pamatysime išlikusius tarpukario pastatus, užsuksime į miesto parką, miestiečių ir šiandien sodu vadinamą. Sužinosime į ką kiekvieną pavasarį žvilgčioja miestiečiai ir ar miesto sodo fontane buvo galima sugauti auksinę žuvelę, kokiems medžiams suteikti vardai.
Plačiau
VD.jpg
 
Gidas siūlo 6 temines ekskursijas Alytaus mieste.
Plačiau