KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
VII 10.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:


facebok

Alytaus rajonas - puiki vieta poilsiui

Alytaus rajono teritorija, padalinta į 11 seniūnijų, driekiasi Dzūkijos žemės šiauriniu pakraščiu. Didžiausia Lietuvos upė Nemunas rajoną skiria į dvi dalis. Alytaus kraštas didžiuojasi turtingu kultūros paveldu ir nuostabiu gamtovaizdžiu, tinkamu ilsėtis ir keliauti.
Alytaus rajone yra daug galimybių leisti laiką gamtoje. Čia tyvuliuoja daugiau nei 70 ežerų, plyti miškai, seniausias Lietuvoje Žuvinto biosferos rezervatas, Dzūkijos nacionalinio parko, Metelių ir Nemuno kilpų regioninių parkų dalys.  Radžiūnų kaime įsikūrusiame nuotykių parke „Tarzanija“ aštrių pojūčių mėgėjams tarp medžių yra įrengtos įvairaus sudėtingumo trasos, skrydžio laisvės pojūtį galima išbandyti ilgiausioje Europoje nepertraukiamo skrydžio trasoje per Nemuną. Teikiantiems pirmenybę poilsiui ant vandens siūloma smagiai pasileisti baidare ar plaustu Nemunu, vandens maršrutu „Žalčio kelias“ ir aplankyti įdomias Alytaus krašto istorines vietas, architektūros, archeologijos ir gamtos paminklus. Jei nevilioja sraunūs vandenys, tuomet galima plaukti kitu vandens maršrutu – „Daugų ežero legendų keliu“ ir susipažinti su nuostabiomis Daugų apylinkėmis. Mėgstančius ramų poilsį mielai kviečia per 20 jaukių, kiekvieno poreikius atitinkančių, kaimo turizmo sodybų
Butrimonių miestelis žinomas vienintele Lietuvoje išlikusia trikampe aikšte, apstatyta XX a. pirklių ir amatininkų namais. Aikštės planas ir centrinės Butrimonių dalies gatvių tinklas yra paskelbtas Lietuvos urbanistikos paminklu. Netoliese esančiuose Raižiuose, kurie žinomi kaip vienas iš Lietuvos totorių centrų, 2010 m., minint Žalgirio pergalė 400–ias metines, buvo pastatytas paminklas Vytautui Didžiajam. Greta mečetės – saulės laikrodžiai, rodantys mūšio ir vietos laikus.
Daugai  – Daugai – Alytaus krašto rekreacinė zona. Didžioji miestelio dalis pasklidusi Didžiulio (Daugų) ežero pusiasalyje. Tai vienas didžiausių Dzūkijos ežerų, pamėgtas ne tik poilsiautojų, žvejų. Atnaujintoje Daugų irklavimo bazėje gali treniruotis ne tik sportininkai, tačiau puikiai laiką leisti ir visi vandens pramogų mėgėjai, jaukiai įsikūrę bazės svečių namuose. Dauguose rengiamos įvairios stovyklos, sąskrydžiai. Čia mėgsta susiburti vandens motociklų entuziastai. Kasmet gražėjančiuose Dauguose poilsiautojų patogumui įrengti paplūdimiai, sporto aikštynai. Mieste ir apylinkėse yra architektūros, archeologijos ir mitologijos paminklų, galinčių sudominti ir išrankiausią keliautoją. Daugų istorinis centras – urbanistikos paminklas. 

Nemunaitis, įsikūręs vaizdingose Nemuno pakrantėse, beveik iš visų pusių apsuptas girių, jau XIX amžiuje garsėjo mineralinio vandens versmėmis. Šiandien apylinkės žymios klintinių tufų atodanga, didžiausiu Dzūkijos akmeniu. Čia stovintis  paminklas „Žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę“ – paskutinis skulptoriaus Vinco Grybo darbas.
Pivašiūnai žymūs Žolinės atlaidais. Medinę Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią, kurioje kabo stebuklingas Švč. Mergelės Marijos paveikslas, rugpjūčio mėnesį aplanko tūkstančiai maldininkų. Pivašiūnų šventovė yra įtraukta į popiežiaus Jono Pauliaus II piligrimų kelią Lietuvoje. Greta bažnyčios įrengta patogi stovėjimo aikštelė mašinoms ir autobusams.  Veikia Pivašiūnų amatų centras, kuriame mokoma kepti duoną, pyragus, dzūkiškas bulvines bandas, iš vaško lieti žvakes, edukaciniai užsiėmimai vyksta medžio, vytelių pynimo, keramikos ir mažosios tekstilės dirbtuvėlėse. Centre yra konferencijų salė, veikia suvenyrų krautuvėlė ir parodų salė.
Punią išgarsino vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvos piliakalnių - Punios piliakalnis, dar vadinamas Margirio kalnu. Manoma, kad čia vyko žymusis Pilėnų mūšis, bylojantis apie lietuvių narsą ir atsidavimą savo kraštui. Nuo piliakalnio atsiveria vienas gražiausių Lietuvos gamtovaizdžių. Papėdėje, netoli Nemuno ir Punelės santakos, yra mobili prieplauka, įrengta laužavietė, poilsio vietos. Punia yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje.
Simnas įkurtas XVI amžiuje prie Simno ir Giluičio ežerų. Čia stovi vienintelė bazilikinė kryžminio plano renesansinė bažnyčia Lietuvoje (1520 m.). Atnaujintame miestelio istoriniame centre, kuris yra urbanistikos paminklas, stovi paminklas po pasaulį išblaškytiems Simno krašto vaikams, partizanams, žuvusiems, nukankintiems, sušaudytiems, ištremtiems. Prie Giluičio ežero įrengta poilsio zona.
 

Alytaus rajono pristatymas laidoje „Gyvenu čia“ - 1 dalis, 2 dalis.