KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
VII 10.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:


facebok

Alytus - baltosios rožės miestas

ALYTUS – didžiausias Pietų Lietuvos miestas. Vaizdingais miškais, žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 km Nemuno kilpa. Ji miestą dalija į dvi dalis. Alytus – miestas parke. Daugiau nei trečdalį miesto teritorijos užima žalieji plotai. Alytuje šiandien gyvena  58 tūkst. gyventojų. Mieste veikia aukštoji neuniversitetinė mokykla Alytaus kolegija. Miestas turi ir jaunimo simfoninį orkestrą „Svajonė“. Kasmet Alytuje vyksta žiūrovų pamėgti renginiai – Dainavos šalies muzikos festivalis, Alytaus miesto šventė, lėlių teatrų festivalis. Teatro, kultūros ir komunikacijos centro, muziejų, bibliotekų salėse rengiamos parodos, susitikimai, koncertai, spektakliai.
Alytus žinomas kaip viena iš Lietuvos sportinio turizmo traukos vietovių. Kasmet mieste organizuojami įvairūs tarptautiniai sporto renginiai. Atnaujinta 5000 žiūrovų vietų turinti Sporto ir rekreacijos centro arena, pritaikyta aukščiausio lygio tarptautinėms varžyboms. Centre esantis 50 m 8 takelių baseinas yra geriausias Lietuvoje. Atnaujintame miesto stadione įrengti lauko teniso kortai. Mėgstantieji aktyvų poilsį gali apsilankyti baseinuose ir saunose, sporto salėse ir klubuose, teniso kortuose, leistis į kelionę Nemunu baidarėmis ar plaustais, pasivažinėti kartingais ar visureigiais, žaisti biliardą, boulingą ar dažasvydį. Aktyvaus poilsio mėgėjams Alytaus miesto savivaldybė įrengė dviračių ir pėsčiųjų takus, slidinėjimo trasas. Važiuojant per visą miestą ir Nemuno pakrante besitęsiančiais dviračių takais galima mėgautis gamtos prieglobsčiu, grožėtis srauniu Nemunu ir pamatyti čia išlikusius praeities objektus. Atsiveria puiki panorama į kitapus Nemuno pūpsantį gražuolį Alytaus piliakalnį, nuo kurio verta pažvelgti į kairiakrančio miesto panoramą. Manoma, kad Alytaus vardas kilęs iš piliakalnio papėdėje tekančio upelio pavadinimo – Alytupis. 
 Rašytiniuose šaltiniuose Alytus pirmą kartą paminėtas 1377 m. 1581 m. birželio 15 d. Alytui buvo suteikta Magdeburgo teisė ir herbas – balta rožė raudoname fone. Mieste buvo pastatyta rotušė, įrengta turgaus aikštė, stovėjo bažnyčia ir cerkvė, vyko mugės. XIX a. Alytus paskelbtas trečios klasės tvirtove: čia pastatytos trejos kareivinės ir trys tiltai, supilti fortai, nutiesti plentai. Per Pirmąjį pasaulinį karą Alytus tapo apskrities centru. Po Nepriklausomybės kovų (1918–1920 m.) Alytus buvo didžiausias apskrities miestas, visos Dzūkijos kultūros ir švietimo centras. 1932 m. jam suteiktas kurorto statusas. Senųjų pastatų, išsiskiriančių savo architektūra ir statymo maniera, iš to laikmečio išlikę ne tiek jau daug, mat pirmosiomis Antrojo pasaulinio karo dienomis sugriautas beveik visas miesto centras.
Šiandien žalumoje skendintis miestas didžiuojasi savo tradicijomis, kultūra, nepaprasto grožio gamta ir svetingais bei nuoširdžiais žmonėmis.